Cloudflare DNS on tasuta avalik DNS-teenus, mida pakub Cloudflare, mis on turvateenuste ja CDN-teenuste pakkuja. Cloudflare DNS on üks populaarsemaid alternatiivseid DNS-teenuseid, mida saab kasutada võrgusüsteemidele ja seadmetele, et kiirendada nende veebilehitsemise protsessi, suurendada privaatsust ja turvalisust.

Cloudflare DNS-i kasutamine võib parandada võrgu jõudlust, kuna teenus kasutab peegeldatud DNS-käitumist, mis võimaldab kasutajatele kiiremaid ja usaldusväärsemaid DNS-küsimusi. Cloudflare DNS töötab ka globaalses sisu levitamise võrgustikus (CDN), mis aitab parandada teenuse kättesaadavust ja vähendada viivitusi.

Lisaks kiirusele ja jõudlusele võimaldab Cloudflare DNS ka suuremat privaatsust ja turvalisust, kuna teenus pakub DNS-tasandil krüpteerimist DNS-over-HTTPS (DoH) ja DNS-over-TLS (DoT) protokollide kaudu. Need protokollid võivad aidata takistada Interneti-teenusepakkujaid, valitsusi ja teisi kolmandaid osapooli, kes võivad jälgida kasutajate veebikäitumist või manipuleerida DNS-vastustega.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Cloudflare DNS on tasuta avalik DNS-teenus, mis pakub kiiremat, privaatsemat ja turvalisemat veebilehitsemist. Cloudflare DNS võib aidata parandada võrgu jõudlust ja teenuse kättesaadavust ning võimaldada DNS-tasandil krüpteerimist, et kaitsta kasutajate privaatsust ja turvalisust.

By dns