Mis on DNS klient?

DNS klient on arvuti, seade või rakendus, mis kasutab DNS (Domain Name System) teenust, et tõlkida inimkeelde kirjutatud domeeninimed IP-aadressideks. DNS klient saadab DNS-päringuid DNS-serverisse, et leida vastuseks soovitud IP-aadressid.

DNS-klienti kasutatakse igapäevaste veebilehitsemise toimingute jaoks, kui kasutaja sisestab oma veebibrauserisse domeeninime, näiteks host.ee ja soovib leida vastava veebisaidi IP-aadressi, kus ta võiks külastada veebilehte. DNS-klient saadab päringu DNS-serverisse, et leida vastav IP-aadress ja suunata brauser sinna.

DNS-kliendid on integreeritud ka paljudesse teistesse seadmetesse, nagu nutitelefonid, tahvelarvutid ja nutitelerid, et võimaldada veebilehitsemist ja seadmeteühenduvust. DNS-klient võib olla ka mõni rakendus, mis vajab võrguühendust, nagu meiliprogramm või sõnumirakendus.

DNS-kliendid võivad kasutada erinevaid DNS-teenuseid, sealhulgas avalikke DNS-teenuseid, nagu Google DNS, Cloudflare DNS või OpenDNS, või oma ettevõtte sisevõrku paigutatud privaatseid DNS-teenuseid. DNS-klientide kasutamine võib varieeruda sõltuvalt rakendusest või seadmest, kuid need kõik sõltuvad DNS-teenusest, et hankida domeeninimed IP-aadressideks tõlkimiseks.